petak, 1. lipnja 2012.

Novi poraz nogometne reprezentacije BiH

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskoj utakmici u Chicagu poražena od Meksika sa 1:2.

Strijelac gola za BiH bio je Edin Džeko u 29. minuti, dok su pogotke za Meksiko postigli Giovani dos Santos u 7. i Javier Hernandez Chicharito u 90. minuti.
Nogometaši BiH pretrpjeli su drugi poraz u posljednjih pet dana. Izabranici Safeta Sušića su na stadionu "Soldier Field" u Chicagu izgubili od Meksika sa 1:2, golom Chicharita u posljednjim sekundama utakmice.
Iako su odigrali mnogo bolje nego protiv Irske, greške u odbrani ponovo su bh. reprezentativce koštale poraza.

Meksiko je poveo u 7. minuti golom Dos Santosa, koji je iskoristio grešku Sanela Jahića i s pet metara savladao Asmira Begovića. Nakon primljenog gola reprezentacija BiH preuzela je inicijativu i stvorila nekoliko prilika, a u 29. minuti došla je do poravnanja.

Misimović je odlično uposlio Džeku, koji je izašao sam pred golmana Meksika Ochou, zaobišao ga i poslao loptu u prazan gol.

U nastavku utakmice obje ekipe imale su po nekoliko prilika, a u finišu meča Meksikanci su uspjeli doći do trijumfa. Katastrofalnu reakciju Vranješa u šesnaestercu iskoristio je napadač Manchester Uniteda Chicharito i pogodio za konačnih 2:1.

Zmajevi protiv Latvije na Koševu?

Kasni se sa radovima na Bilinom Polju

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu, 11. septembra će odmjeriti snage sa Latvijom, a kako piše Oslobođenje ovaj duel mogao bi biti odigran na Koševu.

Naime, prema pisanju Oslobođenja svaki Fudbalski saveza dužan je u sjedište FIFA-e tri mjeseca prije početka kvalifikacija poslati ime stadiona na kojem planira odigravanje utakmica.

Iz našeg saveza to će i uraditi, no kako piše Oslobođenje, za duel sa Latvijom biće prijavljeno Koševo, a ne Bilino Polje.

Igrači i selektor Safet Sušić najviše bi voljeli igrati na Bilinom Polju, gdje su odigrane i prošle kvalifikacije, ali navodno iz FSBiH tvrde da se ne smiju upustiti u rizik prijavljivanja Bilinog Polja iz objektivnih okolnosti.

Naime, još uvijek se sa sigurnošću ne zna kada će početi radovi na postavljanju grijanja i kompletne rekonstrukcije terena, a pogotovo se ne može sa sigurnošću znati kada će ti radovi biti okončani, pa će zbog toga najvjerovatnije Koševo biti prijavljeno kao stadion na kojem će se igrati susret BiH i Latvije.

Sušić: Svojim igračima nemam šta prigovoriti

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić na konferenciji za medije nakon utakmice sa Meksikom izrazio je žal za propuštenom prilikom.
Zmajevi su poraženi u sudijskom vremenu, nakon nevjerovatne greške Stojana Vranješa, golom Javiera Hernandeza.

"Čestitam Meksiku na pobjedi. Objektivno, trebalo je završiti neriješno. I mi oni smo imali svoje šanse, pogotovo u prvom poluvremenu. Realno bi bilo da je utakmica završila 1:1", kazao je selektor BiH i dodao:

"Isto nam se desilo i protiv Brazila. Nemamo sreće sa latinoameričkim reprezentacijama. Mojim igračima nemam šta prigovoriti. Svi su se zalagali na terenu i to se moglo primjetiti. Imali su dugu pauzu, nisu u formi i trebalo je sastaviti tim zajedno. Ponavljam, velika šteta za nas jer smo nesretno izgubili", kazao je Pape.

_____________________________________________________________________________________________

Igraj Bosno ne daj se - igraj svi smo u tebe!!!!

Nije važno hoćemo li pobijediti ili izgubiti,
jer svaki put kad himna zasvira i zaviori se zastava BiH
mi smo pobjednici!

Nije važno ko će dati gol,
jer kad Edin, Zvjezdan i boris zajedno igraju

Nije važno ni hoćemo li se plasirati nekada na svjetsko prvenstvo,
jer kada imamo navijače koji dolaze u desetinama hiljada na sve utakmice reprezentacije,
nama je svaka pobjeda draža od titule svjetskog prvaka!

Jedno je važno - Zmajevi od Bosne,
želimo srce na terenu,
želimo da znamo da ste dali svoj maksimum,
želimo ratnike Bosne i Hercegovine na djelu!

BOSNA PRKOSNA OD SNA!

Ćatić poručio Džeki: Dolazi u Bayern!

Svjetski prvak u boksu, Adnan Ćatić (alias Felix Sturm) poziva svog prijatelja Edina Džeku da dođe u Bayern.

Bayern je, navodno, već počeo pregovore oko transfera Edina Džeke iz Manchester Citya, u kojem je Dijamant u drugom dijelu sezone izgubio mjesto u prvoj postavi kod menadžera Roberta Mancinija.

Džekin veliki prijatelj i svjetski bokserski prvak Felix Sturm pozvao je Džeku da prihvati ponudu i dođe u Bayern.

"Gospodin Uli Hoeness ga mora dovesti u Bayern, bez obzira na to koliko košta. Džeko bi znatno pojačao Bavarce, a nema mnogo igrača u svijetu kao što je to Edin", kaže Ćatić i dodaje:

"Edin je najbolji napadač na svijetu! Ovo ne govorim zato što mi je prijatelj. On je igrač sposoban odlučiti ne samo jednu utakmicu, već i cijelo prvenstvo. Džeko, dođi u Bayern!", poručio je svjetski prvak.