četvrtak, 30. kolovoza 2012.

Real osvojio SUPERKUP

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Superkup Španije zahvaljujući većem broju golova u gostima protiv Barcelone.

Real je u revanšu slavio 2:1, te stigao do prvog trofeja u sezoni pošto je u Barceloni prije sedam dana poražen 3:2.

Sva tri pogotka postignuta su u prvom dijelu, Real je do 20. minuta vodio 2:0 golovima Iguaina i Ronalda, da bi Messi iz slobodnog udarca u 45. minutu smanjio na, kako se ispostavilo, konačnih 2:1.

Real je krenuo furioznu u provom poluvremenu, presingom razbio igru rivala, a loptama iza leđa odbrane ga dotukao. Gonsalo Iguain i Cristiano Ronaldo iskoristili su dvije šanse i doveli Real do 2:0 već u 20. minutu.

Samo osam minuta kasnije izgledalo je da je sudbina Barcelone zapečaćenja. Nova lopta u prazan prostor iza odbrane ka Ronaldu donijela je crveni karton za Adrijana, pa je Barca ostala sa deset igrača na terenu.

Ipak, u posljednjih 15 minuta Katalonci su dominirali, držali loptu u posjedu, ali nisu uspjeli da u potpunosti uspostave svoj ritam igre.

Ipak, u 45. minutu Barca je dobila slobodan udarac na oko 25 metara od gola, a Lionel Mesi je sjajnim šutem savladao Ikera Kasiljasa i postigao svoj 15. gol protiv Reala, po čemu je najbolji strijelac u historiji Barcelone u El Clasicu.

U drugom dijelu Barca je, iako sa igračem manje, imala nešto više od igre, da bi Iguain desetak minuta prije kraja propustio šansu da riješi meč pogodivši stativu.

U samoj završnici Montoya i Messi imali su sjajne šanse da donesu Barceloni trofej, ali nisu bili uspješni.

Ovaj meč obilježio je i debi Luke Modrića u dresu Reala, kao i debitantski nastup Barcinog Aleksa Songa u El Clasicu.
__________________________________________________________________________________________