nedjelja, 15. travnja 2012.

Manchester United vs Aston Villa 4:0

Manchester United je, očekivano, rutinski stigao do pobjede nad Aston Villom u 34. kolu engleskog Premiershipa.
City se jučerašnjom pobjedom nad Norwichom primakao Unitedu na dva boda, ali su Crveni vragovi odlučni da odbrane naslov engleskog prvaka. S lakoćom su savladali goste iz Birminghama (4:0).

Poveli su domaći na Old Traffordu nakon sedam minuta igre. Ciaran Clark je srušio Ashleyja Younga nakon što je uvaj imao prodor po lijevoj strani gostujućeg šesnaesterca,  a onda je Wayne Rooney bio siguran  realizator najstrože kazne.

U finišu prvog dijela, Shay Given je po drugi put na utakmici savladan. Patrice Evra je prizemno ubacio loptu s lijeve strane, a Danny Welbeck natrčao na drugoj stativi i sa tri metra loptu zakucao u mrežu.

Sve dileme, ako ih je uopšte i bilo, riješio je Rooney svojim drugim golom u 73. minuti nakon odlične asistencije Antonija Valencije. Rooneyju je to bio 24. prvenstveni pogodak, te je na dva gola od prvog strijelca lige, Arsenalovog napadača Robina van Persija.

Konačnih 4:0 postavio je Portugalac Nani u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Izvor: SportSport.ba