subota, 10. ožujka 2012.

Himna Bosne i Hercegovine na AFG Areni pred utakmicu protiv Brazila

Na AFG Areni u Švicarskoj 28. februara 2012.g., sastali su se Brazil i Bosna & Hercegovina. Atmosfera je bila fantastična. Emir Spahić, kapiten domaćih je u šali rekao, "Zašto opet igramo u Zenici!". Brazil je veoma sretno došao do pobjede protiv odlične reprezentacije BiH. Gol su dali u 91. minuti za 2:1.

Pogledajte VIDEO himne Bosne i Hercegovine na AFG areni:

BiH je junački odigrala protiv najveće svjetske nogometne sile, a dojam neće pokvariti niti peh iz 91. minute. Safet Sušić neposredno uoči utakmice govorio je kako ne očekuje bod već se nada da će njegovi izabraniti pružiti što bolji otpor i izvući što pristojniji rezultat. Legendarni Pape može biti itekako ponosan na ono što je BiH pokazala ovog utorka na "domaćem" terenu u Švicarskoj. Nije ovo bila najbolja utakmica reprezentacije koju je manje od 20 mintua dijelilo do odlaska na Euro (dosta panike u obrani, slabo se iznosila lopta prema naprijed u prvom poluvremenu), ali ovaj poraz veliko je ohrabrenje Sušiću i igračima pola godine uoči početka kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu