srijeda, 21. ožujka 2012.

Stara dama izbacila Milana :D

Momčad torinskog Juventusa eliminisala je Milan iz ovogodišnjeg izdanja Coppa Italia. U prvom susretu Stara dama je slavila pobjedu na gostovanju od 2:1, a Milan im se revanširao u Torinu pobjedom identičnim rezultatom. Ipak, u produžecima pribraniji su bili domaći koji su se uspjeli plasirati u finale.

Del Piero je načeo mrežu gostiju u 28. minuti. Međutim, Milan se vrlo brzo vraća u igru i preko Mesbaha u 51. minuti izjednačava rezultat. Izvanrednim golom Maxi Lopeza u 81. minuti zaostatak je anuliran, a Milan je imao nekoliko prilika da pitanje polufinaliste riješi u regularnom dijelu.

Ipak, nije uspio, a promašaji su skupo plaćeni u 96. minuti kada je Vučinić pogodio za 2:2.

Fudbaleri Milana do kraja su pokušali postići pogodak koji bi ih odveo u finale, no nisu uspjeli.

U svom 14. finalu, prvome nakon 2004. godine, torinski će klub igrati protiv Napolija ili Siene, koji uzvratni polufinalni dvoboj igraju sutra u Napulju. Toskanska ekipa iz prve utakmice ima 2-1 prednost. Posljednji put Torinezi su u Kupu slavili davne 1995. godine. Ukupno imaju devet naslova.